✵ Kaimo kapinėse stovi medinė Šv. vyskupo Stanislovo bažnyčia, pastatyta 1746 m. iš tašytų eglinių rąstų, 1850 m. rekonstruota. XVIII a.–XIX a. varpinė ir koplyčia.
✵ Kapinaitės su bažnytėle stovi šalia kelio, todėl važiuojant per Beržoro kaimą, jas nepastebėti – sudėtinga. Tačiau, kaip ir šalia daugelio kitų Lietuvos kapinių, jokių nuorodų, kelio ženklų ar kapinių pavadinimo – nėra. Akivaizdu, kad Tarybinė subkultūra šią tradiciją iš lietuvaičių sąmonės sugebėjo išlupti tik per 50 metų. Nedaug reikėjo…
✵ Kapai išsidėstę ratu aplink bažnyčią. Labai savitos kapinės. Nuo kapinių atsiveria gražus vaizdas į ežerą. Kapavietės nedidelio ploto, galima sakyti – mažos, tačiau dėl to bendras vaizdas nenukenčia. Išlikusi senoji kapinių tvora. Ji tokio storio, kad praėjusios ištisos epochos, metai, mados ir žmonės, nesugebėjo jos nuniokoti, todėl galimai ji nesugriuvusi iki šiol.
✵ Bažnyčia paliko neišdildomą įspūdį, ypač vidaus interjero detalės. Didžioji dalis jų – originalios. Bažnyčios viduje akmuo, kuriame laikomas šventas vanduo, pažymėtas berods 1889 metais… Dėl to, kad kapinės ir bažnytėlė taip puikiai išsilaikę, reikia dėkoti jų nuošalumui ir nedidelio kaimelio gyventojams, kurių tarpe, galimai, praūžūs tarybinei valdžiai, pasitaikė nedaug arba nebuvo iš viso – vandalų.
✵ Šiose kapinaitėse ilsisi amzinybe.lt pažymėti velioniai:
– ✞ ANTANAS RAČKAUSKAS
– ✞ STASYS RAČKAUSKAS ANTANO
– ✞ REGINA PURAUSKAITĖ RAČKAUSKIENĖ