Salantų kapinės

2017-11-02
Posted in Lietuva
2017-11-02 ATA

Salantų kapinės


✵ Salantų kapines puošia XIX a. pab. ir XX a. pr. sukurti, dabar jau retai aptinkami akmeniniai ir betoniniai paminklai, skulptūros, mažosios architektūros kūriniai: medinės koplytėlės, kryžiai. Visos keturios kapinėse stovinčios koplytėlės su jose esančiomis dviem Marijos Sopulingosios ir dviem Marijos Maloningosios skulptūromis yra registruotos vietinės reikšmės dailės paminklų sąrašuose. Kapinėse yra daug kapų ir paminklų, įrašytų į Lietuvos kultūros vertybių registrą.
✵ Kapinių senosios dalies centre stovi mūrinė koplyčia su renesanso stiliaus bokšteliu ir kalvio darbo metaliniais ornamentuotais kryžiais. Pagrindiniame fasade virš durų įmūrytos fundacinės lentos užrašas liudija, kad koplyčią 1824 m. pastatė Salantų dvaro savininkas Leopoldas Gorskis. Greta koplyčios, ties kapinių pakraščiu, įdomios architektūros varpinė, virš kurios stogo kyla metalinis ornamentuotas kryžius.
✵ Greta katalikiškųjų parapijos kapinių, palei šiaurinį jų pakraštį buvo įrengtos evangelikų bendruomenės kapinės.icon-car.pngKML-LogoFullscreen-LogoGeoJSON-LogoGeoRSS-Logo
Salantų kapinės

Žemėlapis kraunasi - prašom palaukti...

Salantų kapinės 56.051119, 21.597233
,