Karklės kapinės

2017-11-08
Posted in Lietuva
2017-11-08 ATA

Karklės kapinės


✵ Karklės kapinės – įkurtos ir tebeveikiančios Karklės kaime, kopose prie Baltijos jūros (vienintelės kapinės ant jūros kranto Lietuvoje). Kapinėse buvo laidojami skenduoliai, vėliau Karklininkų (dabar Karklė) gyventojai.
✵ Kapinėse yra apie 200 kapų, išlikę palaidojimai nuo XIX a. Antkapiai akmeniniai, geležiniai ir mediniai. Senųjų medinių kryžių ar krikštų beveik nebėra, dalis nurinkta ir sukrauta prie kapinių tvoros. Užrašai neįskaitomi arba įskaitomi sunkiai. XX a. pr. kapinės vadintos Liepų kapinėmis, iš to laikmečio išlikę mediniai bei akmeniniai antkapiai su epitafijomis vokiečių kalba. Palaidotųjų pavardės būdingos pajūrio gyvenviečių lietuvninkams: Plennis, Tydekas, Mykolait, Gibbisch, Lumplesch, Macpreits, Lenart, Bastions, Zwikis. Kapai orientuoti į vakarus, rytų-vakarų kryptimi. Šiuolaikiniai palaidojimai neypatingi.
✵ Po II Pasaulinio karo, kuomet iš šio krašto buvo išvaikyta dauguma vietinių gyventojų, šias kapinaites per visą Tarybinį laikotarpį prižiūrėjo likę vietos ir atsikėlę iš kitų LT kraštų gyventojai. Tarybiniais laikais šiose kapinaitėse, daugelis medinių ir metalinių kryžių styrojo kapinių viduryje, o ne patvoriuose kaip dabar… Beje, tai patvirtina ir 1960-1980 metų nuotraukos, kuriose matomi minėti kryžiai ir kapeliai kapinių centre. Kitaip sakant, ne be vietinių, šiuolaikinių piliečių pagalbos, senųjų kapinaičių centrinė dalis „pravalyta” – naujiems kapams. Kadangi Karklės senosios kapinės įtrauktos į Kultūros vertybių registrą, labai keista, kad su saugomu kultūros objektu elgiamasi ne visiškai atitinkamai.VIDEOicon-car.pngKML-LogoFullscreen-LogoGeoJSON-LogoGeoRSS-Logo
Karklės kapinės

Žemėlapis kraunasi - prašom palaukti...

Karklės kapinės 55.807474, 21.066767
,