Agluonėnų kaimo senosios kapinės

2019-02-25
Posted in Lietuva
2019-02-25 ATA

Agluonėnų kaimo senosios kapinės


✵ Senosios evangelikų liuteronų kapinės. Visos Klaipėdos krašto kapinės buvo aptvertos, į jas vedė varteliai, virš kurių buvo lentos su eschatologinės tematikos įrašais ir simboliais. Krašto kapinėse dominuoja paminkliniai kryžiai. Seniausi jų – neaukšti, iki pusės metro aukščio nusklembtais galais mediniai kryžiai. Kita gausi grupė – geležiniai lieti ir kalti kryžiai. Jie unikalūs Klaipėdos krašto kalvystės pavyzdžiai, pasižymintys aukšta atlikimo technologija, didele meninių stilių ir žanrų įvairove bei atspindintys vietos gyventojų išpažystamos religijos ypatumus.

✵ Klaipėdos krašte kapinių tinklas buvo itin tankus – jas turėjo atskiri kaimai ir net dvarvietės, tačiau tarybinės sistemos metais dauguma jų buvo nuniokotos ir sunaikintos.

✵ Agluonėnų seniūnijoje yra 14 senųjų Klaipėdos krašto kapinių. Agluonėnų senosios kapinės pradėtos tvarkyti 1980 metais.: iškirsti krumynai, aptverta akmeninė tvora, permūryti vartų stulpai su stogeliais. Virš vartų pritvirtinta medinė lenta su lietuvininkų giesmės eilute.

✵ Agluonėnų kapinėse palaidoti trys pirmosios mokyklos mokytojai: Ermonaitis ir Karlas Gyzė (1806-1887), Kristupas Kūmutaitis (1860-1913). 2007 metais šalia jų atgulė ir buvęs Agluonėnų pagrindinės mokyklos direktorius, ilgametis matematikos mokytojas krašto šviesuolis Stasys Račkauskas, vėliau jo žmona, šviesios atminties ilgametė pradinių klasių mokytoja Stasė Račkauskienė, jų marti žinoma dailininkė Ona Šimaitytė Račkauskienė.


icon-car.pngKML-LogoFullscreen-LogoGeoJSON-LogoGeoRSS-Logo
Senosios Agluonėnų kaimo kapinės

Žemėlapis kraunasi - prašom palaukti...

Senosios Agluonėnų kaimo kapinės 55.590121, 21.392677